Vchodové dveře

Vchodové dveře 01

Vchodové dveře jsou zajisté vizitkou domu. Pro obyvatele domu jsou vstupní dveře bránou domova a první hmatatelnou věcí svého vlastního království, v němž prožívají šťastné chvíle se svými blízkými.

Dřevěné dveře mají svoje kouzlo. Vyzařuje z nich teplo domova a navozují pocit pohody. Dřevěné prvky použité v architektuře domu vyjadřují souznění s okolní přírodou. Spoluvytváří image, stávají se prestižní záležitostí, symbolem movitosti, napovídají cosi o životních postojích, životním stylu, vztahu k životnímu prostředí.

Z konstrukčního hlediska má dřevo svoje nesporné výhody. Především umožňuje sestavovat velmi tuhé a pevné konstrukce i velmi rozměrné stěny bez kovových výstuží, které mohou promrzat. Nesporně důležitou vlastností je velká tvarová stabilita a rozměrová stálost. Důmyslné čepované rohové spoje jsou pň použití kvalitních lepidel naprosto spolehlivé. Na rozdíl od jiných používaných materiálů má několikanásobně menší tepelnou roztažnost. To přináší jednu obrovskou výhodu - při použití odpovídajícího kování lze rámy i křídla přesně dimenzovat a velmi jemně seřídit jejich funkci.

Vchodové dveře 02

Dřevěné dvěře se dají lehce ovládat a není třeba ponechávat velkou vůli a zvyšovat tím riziko netěsnosti. Dřevěné dvěře vyspělé konstrukce jakéhokoliv rozměru, který umožňují normy, jsou po provedení kvalitní montáže velmi stabilní a není třeba dodatečného seřizování. Při běžné údržbě je životnost dřevěných dvěří Vchodové dveře 03 přibližně stejná jako je v našich evropských podmínkách uvažovaná životnost domu, tedy asi sto let. Stačí proto investovat jen jedenkrát za život.

Dřevo "dýchá". Umí přijmout vlhkost a zase ji vydat. Dvěře lze výborně esteticky sladit s ostatními dřevěnými prvky v interiéru. Dřevo umožňuje vytvoňt jedinečné, individuální a neopakovatelné dílo a poskytuje prostor pro kreativitu architekta, projektanta a uživatele.

EUROLEX Praha, Jihlava - plastová oknadřevěná okna • hliníková okna • plast-hliníková okna • dřevohliníková oknafiberglassová okna a dveře
interiérové dveře z masivužaluzierolety, sítě proti hmyz
EUROLEX Praha, Kocanda 47, Jesenice | tel: 220 610 691, fax: 241 403 931, mobil: 608 666 619, e-mail: praha@okeurolex.cz
EUROLEX Jihlava, Fritzova 2, 58601 Jihlava | tel/fax: 567 215 170, mobil: 608 666 614, e-mail: jihlava@okeurolex.cz