Stínící technika

Ochrana proti hmyzu

Neprovádí se všechno, aby se zabránilo vniknutí nežádoucích návštěvníků v podobě bzučícího a krev sajícího hmyzu, a přece jsou ponejvíce metody neúčinné a nepraktické. Prohlédněte si naše návrhy, jak elegantním způsobem udržíte hmyz venku. Perfektní utěsnění proti nežádoucím hostům nabízejí naše svinovatelné sítě, role a rolety v ochraně proti hmyzu. Všechny systémy existují s tahem pružiny nebo elektropohonem.

Pevné, otočné a posuvné rámy vhodné pro všechny stávající typy dveří jsou perfektním řešením pro sezónní ochranu proti hmyzu.

Vnější žaluzie

Je krásné, když je možné cítit se dobře při každém počasí. Někdy ale vůbec nechceme vidět, jak to venku vypadá a jednoduše spustíme žaluzie. S našimi venkovními žaluziemi je to zcela jednoduché cítit se a být uvnitř chráněn, zcela jedno, zda venku prší, bouří nebo praží slunce. Kromě toho brání žaluzie před zvědavými pohledy. Vytvořte si osobní klima, kdy se dobře cítíte. Detaily k vnějším žaluziím HELLA najdete zde.

Rolety

Zlobíte se také někdy na počasí? Na pohledy zvědavého souseda? Zůstaňte klidní a rychle spusťte rolety dolů. Každopádně se vyplatí systémy rolet od HELLA si jednou podrobně prohlédnout. Zda předbudované rolety, které jsou nejvhodnější také k dodatečné vestavbě nebo se rozhodnete hned na začátku pro vestavné rolety, nejlépe ve spojení se systémem HELLA – trav, nepříjemnosti světa zůstávají venku, jestliže si přejete. Naše rolety mohou ale ještě více. Již individuelní volba barvy ji udělá samostatným prvkem utváření prostoru. Obzvláště rafinované jsou rolety pro denní světlo. Umožňují individuelní dávkování denního světla a mimoto nechávají hluk venku.

Markýzy

Co dělat, když slunce pálí, ale přesto je lepší být na čerstvém vzduchu. Tam již stojí zahradní židle a čekají. Dříve než si uděláme pohodlí, vyjede markýza. Tak se to v létě lépe vydrží.

HELLA – markýzy odpovídají ustanovení nové EN normě pro markýzy a tím značce CE.

Podle normy DIN EN 13561 odpovídají markýzy HELLA třídě ochrany proti větru 2 až po sílu větru 5 nebo pro rychlosti větru do 8m/s.

*)
Stupnice pro sílu větru (dle pana F. Beaforta) byla zavedena v roce 1806 a je to známá stupnice pro sílu větru. Vystavuje síly větru ve vztahu k typickému projevu větrů na krajině a na moři. Síla větru 5 = čerstvý vánek: působení na krajině – větší větve a stromy se ohýbají, pěnivé hlavice vln na jezerech, působení na moři – vítr výrazně slyšitelný, mohutné vlny velké délky, všude pěnivé hlavice vln.

Tepelné mosty bez šance

Nový systém Thermax řeší problém, který zabraňuje efektivnost zastínění budov (WDVS). Pro upevnění markýz byla dosud platná jako standart montáž v odstupech, s odstupovými trubkami nebo dřevěnými špalky. Ve skutečnosti vytváří ale každá závitová tyč, případně konzola, skulinu v ochraně proti teplu. Ne však u systému Thermax. Tento přerušuje tok tepla v závitové trubce protichladovým kuželem z vysoce kvalitní umělé hmoty zesílené skleněnými vlákny. Kužel je samořezný a při montáži se frézuje přímo skrz omítku do izolační hmoty. To umožňuje hospodárnou montáž zcela bez speciálního nářadí.

Fasádní markýzy

Kdo hledá hodně skla ve výhledu a nechce všechno uzavírat, když zasvítí slunce. Tím spojuje vysoko kvalitní tkanina od HELLY zdánlivě protikladné: stín a přesto průhled. Naši specialisté nechávají pro sebe pracovat lehkost a přesto příjemné klima. Výsledek vás překvapí.

stínicí technika 05

více na http://www.hella-czech.cz


Stínící technika - Praha, Jihlava

Minirol Classic

Tento předokenní systém je vynikající pro dodatečnou montáž, protože žádným způsobem nezasahuje do dříve postaveného otvoru, ale přizpůsobuje se mu.

Kastlík neboli box (45°, 90° a Deco), ve kterém je schovaný navíjecí mechanizmus včetně lamel rolety, je umístěn na vnější straně okna. Někdo by mohl namítnout, že viditelný kastlík může mít rušivý vliv na celkový vizuální dojem. Avšak opak je pravdou, zvláště při vhodném barevném sladění.


Minirol Fassade

Pokud stavíte a chcete pRedoknenní rolety, je tento systém právě co hledáte. Skrývá v sobě vesměs samá pozitiva.

Kastlík je zaomítnut a patřičně odizolován přímo ve zdi nad okenním otvorem. Po zajetí lamel do kastlíku není vůbec poznat, že nějaké rolety máte. Tepelné izolační vlastnosti jsou u předokenních systémů bezkonkurenčně nejlepší.


Sítě proti hmyzu

Všude kde je větčí výskyt hmyzu je ideální řešení použití sítí, nedáte hmyzu žádnou šanci Vás navšítiv.

Sítě se dělají do jakýchkoliv typu oken, je kladen důraz na estetičnost a kvalitu. Konstrukce je s hliníku a samotná síť je vyrobena z sklovlákna a potažena plastem. V kombinaci s rolety je to ideální řešení. Velice oblíbené jsou sítě na samozavíracích pantech.


Minirol Mosquito

Integrované sítě proti hmyzu je inteligentní a moderní řešení roletového komb. elementu, který Vás chrání nejen proti chladu, dešti, větru, teplu, hluku, vloupáním, ale i před dotíravým hmyzem.

Síťka je vyrobena ze skleněných pogumovaných vláken, pružinová hřídel, která je vložená v roletovém boxu zajišťuje stálé napnutí sítě. Síť v kastlíku je nezávislá na roletovém systému a ovládá se mechanicky po otevření okenního křídla. Díky pružině je manipulace při otvírání a zavírání velice jednoduchou a příjemnou záležitostí.

Více informací najdete ZDE.

EUROLEX Praha, Jihlava - plastová oknadřevěná okna • hliníková okna • plast-hliníková okna • dřevohliníková oknafiberglassová okna a dveře
interiérové dveře z masivužaluzierolety, sítě proti hmyz
EUROLEX Praha, Kocanda 47, Jesenice | tel: 220 610 691, fax: 241 403 931, mobil: 608 666 619, e-mail: praha@okeurolex.cz
EUROLEX Jihlava, Fritzova 2, 58601 Jihlava | tel/fax: 567 215 170, mobil: 608 666 614, e-mail: jihlava@okeurolex.cz