Nutná údržba lazury dřevěných oken a dveří

Konzervace dřeva ve výrobě může dřevu poskytnout pouze časově omezenou ochranu. Pro dlouhodobé zachování optimální povrchové úpravy rámů a křídel dřevěných oken a dveří musí uživatel nezbytně nutně provádět pravidelnou údržbu. Ta se provádí dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim pomocí speciálního přípravku Sikkens, který je možné objednat na dobírku. 
Doporučujeme  použít okamžitě i v případě drobných mechanických poškození dřeva, např. po úderu kroupou. 
Sikkens se dodává v lahvičce o objemu 250 ml. Před jeho použitím je vždy nutné rámy a křídla oken a dveří umýt mýdlovou vodou a po umytí nechat uschnout.

Pozn.: Nikdy na čištění rámů a křídel dřevěných oken a dveří nepoužívejte agresívní materiály (písky – ani jemné čistící písky, rozpouštědla, kyseliny, alkalické čističe, atp.), může dojít k neopravitelnému poškození lazury.

APLIKACE PROSTŘEDKU SIKKENS


Sikkens se nanáší na povrch rámů a křídel z vnější stany (z exteriéru), při maximální teplotě povrchu dřeva 20 stupňů Celsia. Okolní teplota (teplota vzduchu) při aplikaci nesmí být nižší než 5 stupňů Celsia. Během nanášení nesmí na rám a křídlo působit přímé sluneční záření. 
Doba zasychání přípravku po aplikaci je přibližně 1 hodina. Odhadovaná vydatnost činí 10 g/m2, což přibližně pokryje dvojí údržbu 15-ti prvků. To znamená, že přípravek vystačí zhruba na roční údržbu oken a dveří na rodinném domě. Výrobek neškodí životnímu prostředí.

Jak objednat?

Přípravek Sikkens můžete závazně objednat na dobírku písemně faxem na čísle 567 215 170 nebo e-mailem na adrese jihlava@eurolex.cz.Cena za 1 lahvičku se  250 ml přípravku činí 330,- Kč + DPH. K ceně bude připočteno poštovné ve výši 140,- Kč + DPH.
Doba doručení je do 5-ti pracovních dnů ode dne potvrzení objednávky.

Důležité upozornění

Přípravek Sikkens je v distribuci společnosti VEKRA/EUROLEX určen výhradně pro výrobky z produkce firmy VEKRA/EUROLEX s lazurami Sikkens (Glasurit). Za následky použití přípravku Sikkens na okna a dveře jiných výrobců s jinými lazurami než Sikkens (Glasurit) nenese společnost VEKRA, ani její organizační složky a dceřiné společnosti žádnou odpovědnost.

 

EUROLEX Praha, Jihlava - plastová oknadřevěná okna • hliníková okna • plast-hliníková okna • dřevohliníková oknafiberglassová okna a dveře
interiérové dveře z masivužaluzierolety, sítě proti hmyz
EUROLEX Praha, Kocanda 47, Jesenice | tel: 220 610 691, fax: 241 403 931, mobil: 608 666 619, e-mail: praha@okeurolex.cz
EUROLEX Jihlava, Fritzova 2, 58601 Jihlava | tel/fax: 567 215 170, mobil: 608 666 614, e-mail: jihlava@okeurolex.cz